{ksywa}.blog

Witaj nowa grafiko

10 maja 2013 ", ", 17 komentarzy

Kłaniam się nisko.

Jak już pewnie zauważyliście graficzna część szablonu działa.  Jeszcze muszę trochę czasu poświęcić na uporządkowanie i poprawienie notek, które po zmianach na portalu trochę się porozsypywały.  W niedługim czasie zamieszczę też inauguracyjną notkę.

Pozdrawiam.


Notki Techniczne

brak

 • Napisane przez ~Fraa w dniu 10 maja 2013. Odpowiedz

  No wreszcie! Myślałam, że ta uroczysta chwila nigdy nie nastąpi :P
  Wygląda bardzo ładnie i przytulnie, gratki dla autora szablonu. :) Znaczy no… dla mnie przytulnie, bo westernowo. ^^ Pewnie użyłam złego słowa – ale czuję się tu swojsko i miło. :D
  Śliczności – teraz czekam na notkę. ;)

  • Napisane przez ~Fraa w dniu 10 maja 2013. Odpowiedz

   Hmm… ale teraz z narzekania: notki wyświetlają się pojedynczo? W sensie: jedna notka na stronę? Nie wiem, czy to dobry pomysł… o.O
   Plus tło, te deski, wyświetlają mi się tutaj, znaczy jak jestem na konkretnej podstronie tej właśnie notki, natomiast jak przechodzę na główną to mam czarne to tło… Nie wiem: coś z szablonem czy z moją przeglądarką? (chrome)
   I brakuje mi linka na stronę główną – albo jestem upośledzona i nie umiem go znaleźć. xD
   Z drugiej strony, jak jest notka na stronę, to w sumie takie przekierowanie nie jest jakieś super potrzebne… Ech, ech, marudzę, wiem. Ale i tak ładne. :)

 • Napisane przez ~Westerny w dniu 10 maja 2013. Odpowiedz

  No u mnie też deski na podstronach, a na głównej czarno. Piszcie swoje uwagi i postaramy się to wszystko jakoś dopiescic.

 • Napisane przez ~Westerny w dniu 12 maja 2013. Odpowiedz

  Ok, jest już link do strony głównej i księgi gości w prawym górnym rogu. Pracujemy teraz nad kwestią komentarzy i deskami na stronie głównej, choć to ostatnie sprawia nam najwięcej kłopotów, więc nie wiem czy się uda. Gdyby ktoś z was miał jakieś jeszcze uwagi lub sugestie, to piszcie. Postaramy się poprawić…

 • Napisane przez ~Mariusz w dniu 15 maja 2013. Odpowiedz

  Mnie się podoba szata graficzna. Jeździec z lassem, Eastwood z coltem, no i Monument Valley od razu nasuwają odpowiednie skojarzenia. Podoba mi się także ten tekst „Każdy pistolet ma swój własny dźwięk”. To chyba z Sergia Leone? Prawdopodobnie „Dobry, zły i brzydki”.

 • Napisane przez ~Westerny w dniu 15 maja 2013. Odpowiedz

  Tak, Monument Valley symbolizuje okres klasyczny. Mroczny Eastwood symbolizuje okres Antywesternu. Człowiek z lassem łączy te dwie grafiki symbolizując Westerny Okresu Przejściowego. A cytat, który jak słusznie rozpoznałęś jest z Leone, symbolizuje Spaghetti Western :). Grafika, grafiką, ale zachęcam też do opinii na temat samej funkcjonalności bloga, choć nie różni się ona wiele od wcześniejszej…

 • Napisane przez ~Simply w dniu 16 maja 2013. Odpowiedz

  Ten cytat z TGTBTU, to lepiej popraw : rewolwer, a nie pistolet. To wygląda, jak napisane przez jakiegoś lamera, co w życiu westernu nie widział, sorry, ale tak jest.

 • Napisane przez ~Westerny w dniu 16 maja 2013. Odpowiedz

  Nie prawda. Blondie mówi tam: „Every gun makes its own tune”. Nie mówi „Every rewolwer…”. Już tłumacze dlaczego. Ponieważ każdy rewolwer można nazwać pistoletem, ale nie każdy pistolet to rewolwer. Na Dzikim Zachodzie były np pistolety jednostrzalowe, były też wojskowe pistolety z wyminialnym magazynkiem i oczywiście też pistolety z obrotowym magazynkiem zwane rewolwerami. Pomyśl zanim nazwiesz kogoś lamerem ;).

  • Napisane przez ~Mariusz w dniu 16 maja 2013. Odpowiedz

   Zmień lepiej na ‚broń’ i nikt się nie będzie czepiał ;)
   Słowo ‚gun’ może oznaczać też rewolwer lub działo, ale we włoskim oryginale używano bodajże słowa ‚pistola’, co powinno rozstrzygnąć wątpliwości ;)

 • Napisane przez ~Simply w dniu 16 maja 2013. Odpowiedz

  W westernach zwykle używa się słowa ,,gun” na określenię wszelkiej broni krotkiej ( długiej też, ale to raczej ,,rifle” ). Też jako ,,broń” ogólnie, takie tłumaczenie byłoby miejscu.
  Ale w języku polskim mamy zdecydowaną rozdzielnośc mięzdzy spornymi tu pojęciami : bębenkowiec, to zawsze rewolwer, a używanie obu terminów wymiennie jest niepoprawne.
  W filmie cytowana kwestia też dotyczy konkretnie rewolweru , ale to nie ważne : jeśli ma służyc, jako motto na blogu traktującym o westernie ,którego rewolwer jest wręcz symbolem , zastąpienie go tak ot, pistoletem
  jest moim zdaniem tyleż niefrasobliwe, co obciachowe.
  Chciałeś uwag, to moja jest właśnie taka.

 • Napisane przez ~Westerny w dniu 16 maja 2013. Odpowiedz

  No ok, uwagi są zawsze cenne, nawet te najgorsze. Oczywiście słowa rewolwer czy broń też by tu pasowały, jednak po namyśle zostawiam pistolet. Jest to słowo najbliższe cytowanemu oryginałowi i najbardziej uniwersalne w stosunku do westernowej broni palnej…

 • Napisane przez ~Simply w dniu 16 maja 2013. Odpowiedz

  Jak uważasz. Z innych sugestii : można by litery dac całkiem na biało, ta szarośc na czarnym tle jest jednak męcząca.
  Z pozytywów – sękate dechy są spoko git.
  A co do tłumaczenia, to najładniej to brzmi zgodnie z literą oryginału :
  ,, każda broń gra swoją własną melodię ”

 • Napisane przez ~Westerny w dniu 16 maja 2013. Odpowiedz

  Szary odcień jest zrobiony celowo, Simply. Wierz mi, że gdybyśmy zmienili litery na białe to po jednej notce miałbyś dosyć tego bloga – zwiększenie kontrastu o wiele bardziej męczy oczy, już to przerabiałem na innych swoich blogach.

 • Napisane przez ~Simply w dniu 16 maja 2013. Odpowiedz

  Może, ja jestem krótkowidzem i mam większą tolerancję na duży kontrast.

 • Napisane przez ~Mariusz w dniu 16 maja 2013. Odpowiedz

  Słyszeliście, że ma powstać nowa wersja „Dzikiej bandy” …. z Willem Smithem w roli głównej? ;D Ale to ma być uwspółcześniona wersja, więc raczej film sensacyjny a nie western.

 • Napisane przez ~Westerny w dniu 16 maja 2013. Odpowiedz

  Brawo, Mariusz! Twój „czarny” scenariusz sprawdził się ;). Ale dopóki nie zobaczę zwiastuna to nie uwierzę, że Willa Smith’a obsadzą w roli Pike’a. Chyba, że mielibyśmy do czynienia z filmem humorystycznym w stylu „Wild, Wild West”.

 • Napisane przez ~Simply w dniu 16 maja 2013. Odpowiedz

  Podobno ma to byc wersja gejowska . Tytuł roboczy ,,Revenge of the Last Free Brokeback Anals”.

Zostaw komentarz

Subskrybuj komentarze
 • RSS